Tipy na výlet

Rejvíz je turisticky atraktivní lokalita s řadou přírodních i historických atrakcí v blízkém i vzdálenějším okolí.Nabídka je opravdu široká, dovolujeme si upozornit na místa která připadají nejzajímavější nám.

 

Největší atrakce Rejvízu, Národní přírodní rezervace Rejvíz, včetně naučné stezky a haťového chodníku k Velkému mechovému jezírku, je od nás dostupná pěšky (od Jestřábského mostu směr žlutá značka…cca 4 km) nebo z parkoviště u Penzionu Rejvíz.

Zříceninu ranně gotického hradu Koberštejn najdete na červené turistické značce po cca 3 km (hrad je na kopci, poslední úsek je ostré stoupání do kopce:)). Odměnou vám bude krásná vyhlídka – po dřevěnám žebříku je možné se dostat až na skalní masiv.

Poutní místo Panny Marie Lurdké Rejvíz

Poutní místo Panny Marie Lurdské je vzdušnou čarou cca 500m nad domem, po   značené červené/modré turistické značce k rozcestníku a dále po značené odbočce cca 1 km. Kdo hledá jeskyni bude hledat marně, každopádně jde o výjimečné místo.

Za návštěvu určitě stojí vyhlášený poutní kostel nad Zlatými Horami Maria Hilfe Pomocná (s možností navštívit mši v sobotu a neděli) – z Rejvízu autem přes Zlaté Hory, směr Holčovice, Vrbno.

Zlatorudné mlýny na řece Olešnici

Nejen děti zaujmou repliky Zlatorudných mlýnů na řece Olešnici blízko Zlatých Hor – z Rejvízu pěšky po žluté nebo autem do Dolního Údolí a kolem řeky pěšky (doporučujeme).

Pro milovníky krásných vyhklídek doporučujeme rozhlednu Zlatý chlum nad Jeseníkem (po žluté pěšky z horního konce Rejvízu) nebo rozhlednu Biskupská kopa nad Zlatými Horami (pěšky ze Zlatých Hor nebo méně náročně z parkoviště na Petrových boudách).

Vzdálenější lázně Karlova Studánka (30 km, 30 minut) nabízejí kromě idilické atmosféry klimatických lázní i výborný krytý bazén se saunami atd.