Bezprostřední okolí

Apartmán je na výjimečném místě, na samotě uprostřed přírody (bývalá hájovna), s dobrou dostupnosti osady Rejvíz (mmj. několik restaurací cca 1 km). Dojedete i dojdete k nám lehce, přesto budete překvapeni, že tma je černá a ticho zamená ticho.

Starý Rejvíz

Pozemek kolem domu není oplocen, je však zcela bezpečný a plynule navazuje na sousední louky a les (desítky metrů).  Několik desítek metrů před domem teče romantická říčka Černá Opava, výborná pro otužilce ale v létě i na koupání.

 

Koupací místo na Černé Opavě, Rejvíz

Lesy kolem domu jsou dostatečně hluboké i pro vášnivé houbaře, sběrače borůvek i turisty. U nás začíná nejrozsáhlejší souvislý lesní komplex v Jeseníkách, pokud se od nás vydáte pěšky/na kole např. na Švýcárnu, bude Švýcárna první dům který uvidíte. A překročíte jen jednu veřejnou silnici:)

Na Rejvízu se borůvkám daří

 

Před domem vede modrá a červená turistická značka (v zimé udržovaná běžkařská stopa), modrá značka směr Horní Údolí, červená směr Koberštejn.

Nad domem cca 500m vzdušnou čarou je Poutní místo Panny Marie Lurdskéznačená cesta vede po modré turistické značce s odbočkou vpravo za nejbližším rozcestníkem.

Fota z nejbližšího okolí domu: